Vücut Zırhı nedir?

Vücut zırhı, kullanıcıyı çeşitli saldırılara karşı korumak üzere planlanmış bir kıyafettir. Kurşunlar, bomba patlamaları, bıçak ve iğnelerle yapılan veya değişik saldırılar dizisi gibi değişik tipte tehditleri durdurmak üzere tasarlanmıştır.

Zırh endüstrisinde esas olarak iki tip popüler zırh vardır – sistemli kurşun ve bıçaklamaya dayanıklı yeleklerde kullanılan yumuşak vücut zırhı, ve ikincisi de sert, takviye edilmiş sert vücut zırhıdır ve ordu, polis taktiksel güçler ve savaş askerleri tarafından yüksek riskli durumlarda kullanılır.

Vücut zırhının parçaları, geleneksel olarak iki kesitten yapılır – dış taşıyıcı, ve iç koruma panelleri yumuşak zırhı yani SAP (Yumuşak Vücut Paneli). Hatırlanması gereken en önemli nokta, içinde hiçbir çeşit koruma bulunmayan bir taşıyıcı, balistik, bıçak veya sivri ve delici saldırılara karşı koruma ve güvenlik sağlamayacaktır.

Eğer kimse daha yüksek bir koruma seviyesi talep ederse, o zaman sert zırh yani HAP (Sert Zırh Plakası), yumuşak zırha ek olarak kullanılabilecek en iyi opsiyondur.Sert zırh, çeşitli bedenlerde ve özellikle yapılmış cepliklerde veya ayrı Sert Zırh Plakası taşıyıcılarıyla yeleğin ön ve arka kısımlarında taşınabilir.

Vücut zırhı endüstrisinin gün geçtikçe talebi artmakta ve gelişmektedir. Hard Shell, endüstriye egemen olan en üst şirketlerden biridir. Birçok yerde çalışmaktadır ve balistik ve kişisel koruma konusunda dünya çapında en iyi ve en etkili hizmeti vermektedir. Hard Shell, balistik endüstrisinde en güvenilen isimdir ve koruma için en iyi çözümü üretmek en büyük kaygısıdır. Eğer tehditlere karşı maksimum koruma istiyorsanız, HARD SHELL TURKEY çözümü bulabileceğiniz en iyi yerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *